Základní otázky

Affiliate je provizní systém. Je to náš způsob, jak vyplácíme partnerům provize za zakázky, které nám pomáhají realizovat. Pokud máte vlastní platformu, kterou oslovujete vaše návštěvníky, affiliate vám pomůže ji zhodnotit. Od typických po unikátní, affiliate sdružuje weby všeho druhu. Každá stránka se svým vlastním publikem může být využívaná pro promoční účely.

Dokážeme tak najít společnou řeč s bloggery, cenovými srovnávači, youtube kanály, expertními weby a mnohými dalšími Proč se do systému zapojit? Můžete třeba chtít mít za partnera nejsilnějšího hráče na trhu českého online trhu. Nebo vám stačí získat příjem z vašeho webu. Tak jako tak, věřím, že dokážeme navázat vzájemně výhodné partnerství.

Chcete se o našem systému dozvědět více? V tom případě jste na tom správném místě. Další informace najdete v našem informačním článku.
Při registraci do affiliate systému dostanete své vlastní identifikační číslo. Tomu ve zkratce říkáme IDP. Vaše IDP pak můžete vložit do URL odkazů, které povedou na náš e-shop. Každý nákup, který se uskuteční skrze tento odkaz, připíše partnerovi provizi, podle hodnoty nákupu a segmentu zboží. IDP se přidává jako UTM parametr, tedy až po konci běžné URL a uvozený znakem ? (nebo znakem &, pokud se nejedná o první UTM parametr). Váš měřený odkaz tak může vypadat třeba takhle: https://www.alza.cz/produkt.htm?IDP=1234. Trackovací parametr se dá zapojit více kreativními způsoby, jako například sdíleným nákupním seznamem,

Úspěšnost vašich odkazů pro tvorbu konverzí můžete sledovat v affiliate rozhraní, v patře Bannery a Odkazy. Kdy se vám provize propíše do systému? Naše databáze se synchronizují jednou za den s databází hlavní. V online rozhraní tak uvidíte provize se zpožděním jednoho dne. To znamená, že provizi dostanete další den poté, co zákazník objednávku zaplatí. Pokud se jedná o platbu proformou, může to trvat až dva týdny.
Sepsali jsme pro vás seznam našich best practices, kde se můžete dozvědět více.
Ne! Můžete odkazovat na libovolné zboží. Dokonce nemusíte odkazovat na zboží vůbec, ale třeba jen na naši hlavní stránku, nebo kategorii. Provizi dostanete za nákup jakéhokoliv zboží, dokud je platná vaše cookie. Navíc je jedno, na jaké doméně se nákup stane. Jedna registrace platí pro všechny státy EU. Provize z ostatních států jsou automaticky přepočítávány do měny domény, ve které jste registrovaní. Konkrétní objednávky jsou v měnách, ve kterých byly provedeny (Euro, Libra)
Pro vyplacení provize musíte dosáhnout minimální částky 500 Kč (nebo ekvivalent v jiné měně). Následně můžete do našeho online rozhraní fakturu nahrát a předat ji ke schválení. Tlačítko na nahrání faktury najdete v patře Přehled provizí. aktura musí obsahovat identifikační informace obou stran. Příjemce faktury je vždy Alza.cz, fakturační údaje najdete zde.

Faktury s jiným příjemcem nemůžeme proplatit. Fakturační informace dodavatele (vás) musí obsahovat všechny potřebné informace pro vaši identifikaci, případně další informace, jako jsou přenesené daňové povinnosti. Fakturaci bereme vážně. Dáváme si záležet, abychom faktury proplatili před jejich splatností – tj. do 30 dní po předání faktury. Pokud bude s fakturou nějaký problém, budeme vás přímo kontaktovat, ve snaze záležitost co nejrychleji vyřešit. Pro co nejpřímočařejší a nejrychlejší fakturaci si prosím zkontrolujte, zda vaše faktura obsahuje všechny důležité informace.
Vygenerovaný kód jednoduše zkopírujete do stávajícího kódu na místo, kde banner chcete zobrazovat. O zbytek se již postarají naše servery. Pro Wordpress a další známé CMS systémy existuje množství bannerových pluginů. Poraďte se se svým správcem webu, bude vědět kam. Důležité je aby měl odkaz IDP parametr. Bez něj jsme bezradní a nedokážeme spojit zakázky s vaším účtem.
Ano, k vystavování dokladů je třeba mít živnostenský list. Protože se ale daňové zákony často mění, doporučujeme se informovat ke konkrétnímu datu. Informaci vám poskytnou pracovníci úřadu i po telefonu nebo jsou dohledatelné na oficiální webové prezentaci Ministerstva Financí ČR.
Vyčkejte několik dní, pokud máte jistotu, že objednávka proběhla korektně a z vašeho partnerského odkazu, kontaktujte nás.
Provize jsou vypočítávány z částek bez DPH. Za neplátce daně odvádí DPH společnost Alza.cz a.s., plátci daně si daň započítávají k fakturaci provize. Do provizí také nezapočítáváme cenu dopravy – tu hradíme přepravním společnostem.
Všechny důležité informace o chování v affiliate systému najdete v našich VOP. Body, které je důležité neminout jsou:
  • 2.1.12., nebo takzvaný „nákup na sebe“ je způsob využívání affiliate programu pro zakupování zboží se slevou, která je vyplacena ve formě faktury. Partner tak nesmí nakupovat zboží sám pro sebe, či pro svou rodinu, nebo firmu.
  • 3.5. se týká bidování do online aukcí. Partneři nesmí inzerovat na klíčová slova chráněná ochranou známkou Alza.cz. Zároveň také nesmí cílit na stránky e-shopů společnosti Alza.cz a to na veškeré domény. Reklama, kterou si partneři zařizují na jejich vlastní webové stránky, je v pořádku, pokud přímo neporušuje bod 3.5.
Peníze vždy zasíláme na účet uvedený na faktuře, zkontrolujte nejprve že na faktuře je vše v pořádku a uplynulo již více než 15 dní od schválení provize. Pokud jsou tyto podmínky splněny, kontaktujte nás.
Máte Twitch kanál, který chcete zhodnotit pomocí affiliate systému? Skvělé! Všechny důležité informace najdete v tomto článku.
Affiliate logo

© 2024 Alza.cz a.s.